Home

Karlovački atletičari odlični na državnom dvoranskom prvenstvu

Osvojili pet medalja, jednu srebrnu i četiri brončane

5.3.2018.

Članovi Atletskog kluba "Karlovac" sudjelovali su u subotu je u Zagrebu na državnom dvoranskom prvenstvu za mlađe kategorije u kružnom trčanju. Karlovački atletičari odradili su posao za pet, osvojili pet medalja. Važno je napomenuti da su svi karlovački atletičari istrčali osobne rekorde, neki dvoranske, a neki i apsolutne. Helena Valentić osvojila je drugo mjesto kod juniorki na 3000 metara i ostvarila dvoranski rekord 10:53.52. Kod mlađih juniora Patrik Rački osvojio je brončanu medalju na 400 metara rezultatom 52.48, a Tin Dolšak na 800 metara s 2:04.59. Obojica su istrčala apsolutne osobne rekorde, a ujedno i klupske dvoranske rekorde. Bruno Belčić i Hrvoje Neralić osvojili su također brončana odličja, ali u juniorskoj kategoriji. Neralić je na 400 metara istrčao svoj najbolji rezultat 51.29, a Belčić trčao 1500 metara i rezultatom 4:13.50 zaostao za pobjednikom i prošlogodišnjim juniorskim prvakom Europe na 800 m Marinom Bloudekom nešto manje od tri sekunde.