Home

Karlovački mačevaoci uspješni na dva natjecanja

Antonio Gojak treći u Grazu

13.2.2018.

Proteklog tjedna članovi Mačevalačkog kluba "Karlovac" nastupili su na dva natjecanja. Najmlađi članovi nastupili na trećem kolu lige "Mali floret", gdje su osvojena dva treća mjesta. Osvojili su ih Jakov Božić u kategoriji do 10 godina i Bruno Jajčević u kategoriji do 13 godina. U ukupnom poretku Jakov Božić trenutno dijeli drugo mjesto u konkurenciji 12 natjecatelja, dok je Bruno Jajčević trenutno peti u konkurenciji 15 mačevaoca. Do kraja lige ostala su još dva kola. Za vikend hrvatski juniorski reprezentativci i članovi karlovačkog kluba, Antonio Gojak i Anton Mravunac, nastupili su na međunarodnom juniorskom turniru za natjecatelje do dvadeset godina Alpe-Adria u disciplini floret u Grazu. Na turniru su nastupili predstavnici Austrije, Italije, Njemačke, Slovenije i Hrvatske, a u konkurenciji od 25 natjecatelja odličan je bio Antonio Gojak, koji je na kraju sa čak devet pobjeda osvojio treće mjesto. Dobar nastup imao je i Anton Mravunac, koji je sa šest pobjeda na kraju zauzeo deveto mjesto u konkurenciji 25 natjecatelja. Treba napomenuti i da je dečkima ovo prva juniorska godina, te da su se na ovom turniru većinom borili sa godinu dana starijim borcima.